Історія олімпійського руху


Реферат
Тема: Історія олімпійського руху
Зміст
Введення
Глава 1 Концепція ідеї олімпізму П'єра де Кубертена
Глава 2 Міжнародне олімпійський рух
2.1 Олімпійське русі сучасності
2.2 Олімпіада у Ванкувері
Висновок
Список використаної літератури
Введення
Олімпійські ігри прийшли до нас з глибокої давнини. Вважається, що перші ігри проводилися в 776 р. до н. е.. в грецькому місті Олімпії на березі річки Алфей.
На час проведення Ігор в Греції оголошувався священний мир, який суворо дотримувався. У змаганнях могли брати участь тільки свободнорожденниє греки. Рабів і жінок до змагань не допускали.Учасники Ігор повинні були, готуючись до виступів, 10 місяців тренуватися поза Олімпії, потім 1-2 місяці в Олімпії. Програма Ігор передбачала біг, змагання колісниць, п'ятиборство, кулачний бій, конкурс мистецтв. Змагання тривали 5 днів. У 394 р. Міланський едикт заборонив використання олімпійського літочислення і проведення Олімпійських ігор.
Олімпійські ігри нашого часу народилися в 1896 р. Велику роль у їх відродження зіграв французький педагог і громадський діяч П'єр де Кубертен. Він вважав, що ідеї олімпійського руху вдихнуть у людство «дух свободи, мирного змагання та фізичного вдосконалення», будуть сприяти культурному співробітництву народів планети. В Олімпійській хартії записано, що «цілі олімпійського руху полягають у сприянні розвитку тих прекрасних фізичних якостей, які купуються в змаганнях на дружніх полях аматорського спорту і в об'єднанні молоді світу раз в чотири роки на спортивному святі, що створює міжнародну довіру і добру волю, що сприяє створенню кращого і більш згуртованого світу ».
Це і обумовлює актуальність обраної теми.
Мета роботи: розглянути історію олімпійських ігор сучасності.
Завдання:
·         Розглянути концепцію ідей П'єра де Кубертена.
·         Вивчити особливості деяких олімпійських ігор сучасності.
·         Проаналізувати особливості олімпіади у Ванкувері.
Теоретична основа роботи:
Методи: аналіз літературних джерел
Структура роботи: робота складається зі вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.
Глава 1 Концепція ідеї олімпізму П'єра де Кубертена
Олімпійські ігри, Олімпіада - найбільші міжнародні комплексні спортивні змагання, які проводяться кожні чотири роки. Традиція, що існувала в стародавній Греції, була відроджена в кінці XIX століття французьким громадським діячем Пьером де Кубертеном. Олімпійські ігри, відомі також як Літні Олімпійські ігри, проводилися кожні чотири роки, починаючи з 1896, за винятком років, що припали на світові війни. У 1924 році були засновані Зимові Олімпійські ігри, які спочатку проводилися в той же рік, що і літні. Однак, починаючи з 1994, час проведення зимових Олімпійських ігор зрушено на два роки щодо часу проведення літніх ігор.
Олімпійська ідея і після заборони античних змагань не зникла назовсім. Наприклад, в Англії протягом XVII століття неодноразово проводилися «олімпійські» змагання та змагання. Пізніше схожі змагання організовувалися у Франції і Греції. Тим не менш, це були невеликі заходи, що носили, в кращому разі, регіональний характер. Першими справжніми попередниками сучасних Олімпійських ігор є «Олімпії», які проводилися регулярно в період 1859-1888 років. Ідея відродження Олімпійських ігор в Греції належала поетові Панайотіс Суцосу, втілив її в життя громадський діяч Евангеліс Заппас.
У 1766, в результаті археологічних розкопок в Олімпії, були виявлені спортивні і храмові споруди. У 1875 археологічні дослідження і розкопки продовжилися під німецьким керівництвом. У той час в Європі були в моді романтично-ідеалістичні уявлення про античність. Бажання відродити олімпійське мислення і культуру розповсюдилося досить швидко по всій Європі. Французький барон П'єр де Кубертен (фр. Pierre de Coubertin) сказав тоді: «Німеччина розкопала те, що залишилося від стародавньої Олімпії. Чому Франція не може відновити старе велич? ».
На думку Кубертена, саме слабкий фізичний стан французьких солдатів стало однією з причин поразки французів у Франко-пруській війні 1870-1871. Він прагнув змінити положення за допомогою поліпшення фізичної культури французів. Одночасно з цим, він хотів подолати національний егоїзм і зробити внесок у боротьбу за мир і міжнародне порозуміння. «Молодь світу» повинна була мірятися силами у спортивних змаганнях, а не на полях битв. Відродження Олімпійських ігор здавалося в його очах кращим рішенням, щоб досягти обох цілей.
На конгресі, проведеному 16-23 червня 1894 року в Сорбонні (Паризький університет), він представив свої думки і ідеї міжнародної публіці. В останній день конгресу було прийнято рішення про те, що перші Олімпійські Ігри сучасності повинні відбутися в 1896 році в Афінах, в країні-родоначальниці Ігор - Греції. Щоб організувати проведення Ігор, був заснований Міжнародний олімпійський комітет (МОК). Першим президентом Комітету став грек Деметріус Вікелас, який був президентом до закінчення I Олімпійських Ігор 1896 року. Генеральним секретарем став барон П'єр де Кубертен.
Протягом багатьох століть робилися неодноразові спроби повернення поняття Олімпійські ігри в сферу суспільної свідомості. У 1450 р. видатний державний діяч Італії Матео Палмієро пише ряд політичних дискусійних робіт для полеміки з церковними та феодальними владою про необхідність повернення фізичного виховання до ідей античного світу. Дуже детально, з точки зору медицини і педагогіки, займався Олімпіадами Ієронім Меркуріаліса. Він присвятив цій ідеї свою працю «Де арте гімнастика», написаний у 1592 р. До піонерам олімпізму слід віднести і юриста Іоханнесім Аквілла, який в 1516 р. організував у Бадені «показові олімпійські виступи». Моральність давньогрецької агонистики оспівував у своїх поетичних творах в XVI столітті і ГАІС Сакс. У буржуазному тлумаченні ідею олімпізму вперше висунув англійський драматург Томас Кід (1544-1590), який поставив у своєму театрі сцени та історії Олімпійської діяльності 1.
Тим самим він намагався викрити пороки своєї епохи і зніженість правлячої знаті. Королівський прокурор Роберт Довер за підтримки Якова I організував у 1604 р. в Бартоне-на-Хесе серію змагань, які отримали назву «Англійські Олімпійські ігри», що проводилися протягом 100 років. Світ античних ігор надихав Фрідріха Шиллера, який з 1785 р. (у своїх листах) пов'язує ідею олімпізму з естетичним вихованням. Починаючи з середини 17 століття питань олімпізму присвячували свою діяльність філонтропи, Ж.Ж. Руссо, Ломоносов та багато інших.
У XIX столітті під впливом досліджень розкопок Олімпії в 1830 р. археологом Ернестом Курціуса ідея олімпізму знову починає активно займати європейців. У цей період у Швеції в курортному містечку Рамлеса були організовані показові виступи гімнастів за програмою древніх Олімпійських ігор. У 1838 р. в грецькій селі Летріно пам'ять про звільнення своєї країни від турецького ярмо жителі вирішили проводити античні Олімпійські ігри. У 1844 р. в Монреалі організовують «Олімпійські ігри». У 1859 р. в Афінах був відновлений античний стадіон і проведені легкоатлетичні олімпійські змагання, де взяли участь греки з Малої Азії, Олександрії, Кіпру. Дані олімпійські ігри проводилися 6 разів аж до 1889 р. 2
Відродити по справжньому «дрімав» понад тисячоліття дух античних олімпіад вдалося лише французькому баронові П'єру де Кубертену в 1894 р. Концепція відродження Олімпійських ігор П'єром де Кубертеном викликана низкою причин:
По-перше, створення ефективної системи шкільного фізичного виховання, що охоплює всіх учнів на основі вчення арнольдізма (спортивні види) для посилення фізичної підготовки, виховання здорової молоді Франції.
З цією метою в 1880 р. група лібералів-республіканців на чолі з Кубертеном засновує Національну Лігу фізичного виховання.
По-друге, підняття похитнулося міжнародного статусу Франції (за рахунок міжнародних змагань) без шкоди її авторитету.
По-третє, розвиток різноманітних видів спорту у Франції, залучення до любительських занять спортом багатої французької буржуазії, розширення організаційних форм розвитку фізичної культури і спілкування спортсменів.
По-четверте, втілення тенденцій міжнародної інтеграції через французьке фізкультурну і спортивне руху.
По-п'яте, згуртування передових політичних, державних діячів і вчених для підготовки та здійснення в світі олімпійської ідеї.
По-шосте, розробка і формування ідеалів олімпізму. «Спортивно-філософської» заслугою Кубертена (і його прихильника Лорье) було відкриття, згідно з яким заняття фізичною культурою не є чисто моральним заняттям 3.
Ідея олімпізму барона П'єра де Кубертена мала на увазі: розвиток міжнародного спортивного руху, заснованого на гуманізмі, з подоланням станових, національних, расових і міжнародних протиріч; формування внутрішньої естетичної та етичної суті спорту; розвиток дружніх спортивних контактів між народами; незаангажованість спортсменів-любителів; союз міжнародного спортивного руху і прогресивних сил людства. Прикладом ідеалу олімпізму є «Ода спорту», ​​поетичний твір, написаний П'єром де Кубертеном 4.
Глава 2 Міжнародне олімпійський рух
2.1 Олімпійське русі сучасності
У цьому розділі ми розглянемо історію і проведення декількох ігор з історії сучасних олімпійських ігор.
Здійснення олімпійської ідеї та її розробку П'єр де Кубертен і його прихильники не змогли б здійснити без міжнародної підтримки та організаторської діяльності, тому барон відвідує Англію, Німеччину, Грецію, Австралію і т.д. Величезне значення і резонанс мала поїздка Кубертена в Північну Америку, де їм були організовані зустрічі з представниками спортивних спілок, ліг, об'єднань та керівниками політичних рухів. П'єром де Кубертеном був створений Комітет з пропаганди фізичного виховання (1887-1890 рр..), Прочитаний лекційний курс у Сорбонського університету 1892 р., де було зроблено офіційну пропозицію про відновлення олімпійських ігор. У 1893 р. був створений комітет з підготовки до скликання установчого конгресу. Було здійснено проведення попередніх нарад з представниками держав, де спортивне життя отримала широкий розвиток 5.
У результаті цієї діяльності 16 червня 1894 р. у Сорбонського університету відбувся Установчий конгрес з представниками Франції, Англії, Росії, США, Швеції, Бельгії, Італії, Угорщини, Греції.Австралія і Японія письмово заявили про своє приєднання. Цей день є святом для фізичної культури і спорту у світовому масштабі, тому що делегати одноголосно присягнули на вірність принципу аматорства і створили Міжнародний Олімпійський Комітет. Було вирішено, починаючи з 1896 р. «в інтересах підтримки і розвитку фізичного виховання і сприяння дружнього спілкування народів у цій області раз на 4 роки проводити за зразком еллінських олімпіад великі ігри, на які будуть запрошуватися всі цивілізовані народи» 6. Так почалося міжнародне олімпійський рух, яке на сьогоднішній день представлено діяльністю Конгресів, МОК, НОК, літніми та зимовими Олімпійськими іграми, міжнародними федераціями з видів спорту, атлетами всього світу. Першим президентом Міжнародного Олімпійського комітету в 1894 році був обраний Деметріус Вікелас (Греція), письменник і патріот своєї країни, один із самих великих європейських інтелектуалів кінця XIX століття. Він керував МОК до 1896 року і став душею перших Олімпійських ігор. Надалі відповідальний і важливий пост президента МОК займали П'єр де Кубертен (Франція, 1896-1925); Анрі де Байє-Латур (Бельгія, 1925-1942); Юханнес Зігфрід Едстрем (Швеція, 1946-1952); Евері Брендедж (США, 1952 -1972); Майкл Кілланін (Ірландія, 1972-1980); Хуан Антоніо Самаранч (Іспанія, 1980-2001). В даний час президентом МОК обраний Жак Рогг (Бельгія) 7.
На першому конгресі в Парижі в 1894 році був прийнятий і нормативно-правовий акт Олімпійського руху, який протягом століть неодноразово доповнювався з урахуванням розвитку і вдосконалення Олімпійського руху.
Ігри I Олімпіади Афіни, Греція, 1896
Отже, в 1896 р. Олімпіада з мрії перетворилася на реальність. Її відкриття передували чималі труднощі, скептики й недоброзичливці висловлювали сумніви в можливості організації та проведення Ігор. П'єр де Кубертен, великий ентузіаст і пропагандист руху, натхненник, батько сучасного олімпізму, організатор Міжнародного олімпійського комітету, доклав чимало сил, перш ніж його мрія про відродження Олімпіад стала дійсністю 8.
За два роки до Ігор Міжнародний олімпійський комітет визначив порядок їх проведення, розробив церемонію нагородження переможців і вирішив, якими мають бути нагородні та пам'ятні медалі та офіційний значок.
Але, перш ніж розповісти про них, звернемося до рішень Міжнародного атлетичного конгресу, що проходив у Парижі в 1894 р. Олімпійська хартія, розроблена на цьому конгресі, визначила принципи нагородження переможців. Суть їх така: за перше і друге місця вручаються медалі з срібла 925-ї проби, медаль переможця повинна бути покрита шістьма грамами чистого золота. Діаметр нагороди - близько 60 мм, товщина 3 мм.
За третє місце спортсмени нагороджуються бронзовими медалями.
Всім учасникам, які зайняли місця з першого по шосте, вручаються почесні дипломи.
Тоді ж було вирішено, що учасники Ігор, судді, офіційні особи отримають пам'ятні медалі. Але вже при підготовці до Ігор I Олімпіади організатори начисто забули про ці рішення конгресу.
Ігри II Олімпіади Париж, Франція, 1900
Ігри II Олімпіади організатори вирішили приурочити до Всесвітньої промисловій виставці, яка проходила в 1900 р. у столиці Франції.
Це призвело до того, що спортивні змагання проводилися одночасно із заходами виставки і сприймалися часом глядачами, так і самими учасниками, як частина її розважальної програми. Крім того, тривали Паризькі Ігри невиправдано довго - не дарма паризькі газети називали їх Іграми, розтягнутими на п'ять місяців. Відкриття Ігор відбулося 20 травня, закриття - 28 жовтня.
997 спортсменів з 24 країн з'їхалися до Парижа, щоб оскаржувати олімпійські титули і нагороди. І хоч частенько боротьба була гострою, а події на спортивних аренах захоплюючими, все ж таки перша Олімпіада нового, ХХ ст. фактично потонула у подіях Всесвітньої виставки.
Ігри XII Олімпіади ГельсінкіФінляндія, 1940
Хоча Друга світова війна 1939-1945 рр.. перервала олімпійський цикл XII і XIII літні Олімпійські ігри не відбулися, вони тим не менш отримали свої порядкові номери в хронологічній таблиці.
Спочатку олімпійською столицею був вибраний Токіо - столиця Японії, зимові Ігри передбачалося провести в 1940 р. в Саппоро. Через війни Японія відмовилася від цієї честі, і 16 липня 1938 МОК прийняв рішення віддати Олімпіаду 1940 столиці Фінляндії Гельсінкі. Військові дії розгорнулися на території майже всієї Європи, і олімпійські змагання були відсунуті на невизначений термін.
Ігри ХIV Олімпіади Лондон, Великобританія, 1948
Після закінчення Другої світової війни 1939-1945 рр.. Лондон, який повинен був згідно з рішенням МОК, прийнятому в 1939 р., стати організатором Ігор 1944 р., у березні 1946 р. знову обрали столицею Олімпіади.
29 липня 1948 у столиці Великобританії, сильно постраждала під час війни, спалахнув олімпійський вогонь. Німеччина і Японія, що розв'язали світову війну, на Ігри допущені не були. Оргкомітет з підготовки до Олімпіади вже задовго до її початку вирішив питання про випуск офіційних значків, нагородних і пам'ятних медалей 9.
Ігри ХХ Олімпіади Мюнхен, ФРН, 1972
Мюнхен, столиця Баварії, вибраний столицею Олімпійських ігор на сесії МОК у 1966 р. Ігри 1972 зібрали рекордну кількість учасників: 7234 спортсмена з 121 країни.
Організатори зробили все для того, щоб Ігри перетворилися на справжнє свято. Величезні кошти вклали у благоустрій міста. Тут вперше побудували метро, ​​практично повністю реконструювали центр міста, число місць в готелях виросло з 16 000 до 150 000, була майже заново створена система під'їзних шляхів.
Новий комплекс спортивних споруд включав в себе: Олімпійське селище на 10-15 тисяч осіб-громади сучасних будинків химерної архітектури, а також відносно невеликі котеджі; Олімпійський стадіон на 80 000 місць, Палац спорту, інші спортивні зали і майданчики.
Широко використовувалося телебачення - глядачами олімпійських змагань стали більше 1 млрд любителів спорту на всіх континентах.
Ігри XXI Олімпіади Монреаль, Канада, 1976
Коли Монреаль отримав право на організацію Ігор XXI Олімпіади, мер міста Жан Драпо сказав, що це будуть скромні Ігри, на яких будуть панувати простота і гідність у традиціях величі людини.
На Іграх у Мюнхені технічний прогрес владно увірвався в організацію Олімпіади. За минулу після цього чотири роки, природно, з'явилися технічні новинки. На головній спортивній арені встановилидва гігантських телеекрану (20 × 10 м) для уповільненого повтору моментів змагань.
Інша новинка - олімпійський плавальний басейн без ... хвиль.
Турбулентні потоки, що створюються плавцями під час руху, гасилися завдяки особливій конструкції і нестандартними розмірами ванни. По всій довжині монреальського басейну в двох з половиною метрів від поверхні води в стінках зроблений невеликий жолоб для гасіння хвиль. У порівнянні із загальноприйнятими стандартами басейн став на 4 метри ширше. Таким чином, спортсмени, яким діставалися крайні доріжки, пливли щонайменше в двох метрах від стінки, що значно зрівнювало шанси змагаються.
І, нарешті, головна сенсація, якої особливо пишалися організатори Олімпіади-76, називаючи її гідною космічного століття: ніколи досі не застосовувався спосіб транспортування олімпійського вогню в столиці Ігор. 13 липня 1976 за традицією вогонь був запалений в Олімпії. Змінюючи один одного, грецькі бігуни донесли факел до Афін, де 15 червня на Мармуровому стадіоні передали його канадському спортсмену. Той запалив вогонь у чаші стадіону, і на цьому старі традиції закінчуються.
У той момент, коли в чаші спалахнув вогонь, спрацював спеціальний прилад, який перетворив іонізовані частинки полум'я в імпульс. Генерований олімпійський вогонь миттєво за допомогою космічного супутника ретранслюватися, або, простіше кажучи, перенісся за океан, в столицю Канади Оттаву, де інший прилад зробив над ним зворотну метаморфозу. Полум'я спалахнуло в чаші, і священний вогонь знову понесли бігуни.
В Іграх брали участь 6084 спортсмена з 92 країн. 32 країни Африки та Азії відкликали свої делегації на знак протесту проти участі в Олімпійських іграх команди Нової Зеландії, яка підтримувала спортивні контакти з Південно-Африканською Республікою, якій через режим апартеїду був оголошений бойкот.
На Іграх було встановлено 82 олімпійських рекордів, у тому числі 34 світових.
Ігри XXII Олімпіади МоскваСРСР, 1980
Ще в 1970 р. Москва висувала свою кандидатуру на проведення Ігор-76. Але тільки на сесії МОК у Відні в жовтні 1974 р. столиця СРСР отримала право називатися столицею Олімпіади-80. Ігри обіцяли стати найбільшими в історії, але за півроку до їх відкриття США і низка інших країн на знак протесту проти війни в Афганістані прийняли рішення про бойкот Московської Олімпіади. Тому спортсмени кількох десятків країн не потрапили на ці змагання.
Тим не менше в Іграх, які крім Москви проводилися в Талліні (вітрильний спорт), Ленінграді (нині Санкт-Петербург), Києві, Мінську (футбол), брали участь 5179 спортсменів з 80 країн.
На спортивних аренах 36 разів оновлювали світові рекорди, 74 - олімпійські, 39 - європейські, а рахунок національних рекордів йшов на сотні. Про найвищий напруженні боротьби свідчить і широка географія переможців: золоті медалі завоювали атлети 25 країн, а призерами стали представники 36 країн-учасниць.
Ігри XXIX Олімпіади Пекін, Китай, 2008
У серпні 2008 р. чергові Олімпійські ігри приймає столиця Китайської Народної Республіки Пекіна. На Ігри 2008 р. претендували, крім Пекіна: Стамбул (Туреччина), Осака (Японія), Париж (Франція) і Торонто (Канада). Але на сесії МОК, що відбулася в Москві, поза конкуренцією виявився Пекін. Організатори Ігор роблять все можливе, щоб підготувати місто до змагань кращих атлетів світу.Ведеться робота з підготовки прекрасних спортивних споруд, створення чудові умови для проживання і дозвілля спортсменів та гостей Олімпіади.
27 березня 2007 у зв'язку з тим, що в той день почався 500-денний відлік до початку Олімпійських ігор у столиці Китаю, світу були вперше продемонстровані медалі переможців Ігор. Їх вишуканий, елегантний дизайн втілює в собі традиційну китайську культуру і олимпизм. Зовнішність олімпійських нагород відрізняється оригінальністю.
Вперше за весь час проведення літніх Ігор медалі мають вставку з нефриту (полірований круглий диск з отвором у центрі) виконану в старовинному китайському стилі.
Зимові Олімпійські ігри 2010 (офіційна назва - XXI зимові Олімпійські ігри) - міжнародне спортивне захід, яке проходило з 12 по 28 лютого 2010 року в канадському місті Ванкувер.
Олімпійська асоціація Канади вибрала Ванкувер в якості представника країни на цих виборах міста, залишивши позаду нього Калгарі, що планував приймати Ігри вдруге, і Квебек, який програв у 1995 році вибори міста на зимові Олімпійські ігри 2002. У першому турі голосування, що відбувся 21 листопада 1998 року, за Ванкувер було подано 26 голосів, за Квебек 25 і за Калгарі - 21. 3 грудня 1998, в другому і останньому турі виборів міста-кандидата між двома лідируючими кандидатами, за Ванкувер було подано 40 голосів проти 32 голосів, відданих Квебеку. За підсумками голосування місто почало підготовку до міжнародного змагання за право приймати Ігри.
Після корупційного скандалу, що мав місце на іграх-2002 у Солт-Лейк-Сіті, що змусив Квебек подавати до суду з вимогою виплати 8 мільйонів канадських доларів компенсації за програні вибори, правила голосування істотно змінилися, наприклад, були заборонені грошові подарунки від приймаючої сторони членам МОК , що виїжджають в міста-кандидати з метою інспектування.
2.2 Олімпіада у Ванкувері
У Ванкувері було проведено опитування серед населення з метою з'ясування громадської думки щодо виграшу або програш міста у змаганні на право проведення Олімпіади. Вперше в історії такого референдуму 64 відсотки відповіли ствердно.
Ванкувер виграв це право 2 липня 2003 року на 115-му засіданні Міжнародного олімпійського комітету, що пройшов у Празі, Чехія. Результати були оголошені Жаком Рогге, це було його перше офіційне заяву на посаді президента МОК.
У сценарій Церемонії були внесені зміни у зв'язку із загибеллю Нодара Кумаріташвілі: додана хвилина мовчання, а Мікаель Жан у своїй офіційній промові згадала про загиблого спортсмена. Кетрін Дон Ланг в пам'ять про нього заспівала «Алілуя» Леонарда Коена.
B відкритті брали участь такі зірки, як Неллі Фуртадо, Брайан Адамс, Дональд Сазерленд, Жак Вільньов, Боббі Орр, Гару.
Інтригою церемонії була відсутність на стадіоні видимої конструкції Факела Олімпійського вогню. Факел з'явився з центру арени. Він являє собою вогнище, що складається з декількох полін. Факел запалили одночасно кілька людей: хокеїст Уейн Гретцкі, гірськолижниця Ненсі Грін, ковзанярка Катріона Лемей-Доан і баскетболіст Стів Неш. Так як, за умовами МОК, полум'я повинне бути видно з вулиці, незабаром Уейном Гретцкі був запалений факел другий біля Виставкового центру, який представляє собою копію першого (за винятком одного з чотирьох навколишніх елементів, який не висунувся з арени стадіону).
У сценарій церемонії закриття також були внесені поправки. На арені з'явився «той самий» «недбайливий електрик», підключив струм і витягнув із глибин останній елемент. Вибачався перед спортсменки, якої не дісталася можливість запалити олімпійський вогонь на відкритті. Далі цей відновлений «олімпійський багаття» був запалений знову.
Олімпійський прапор був урочисто переданий Анатолію Пахомову - меру Сочі. Під склепінням арени BC Place пройшли делегації олімпійців, відбулося нагородження переможців чоловічого лижного марафону, а російські спорстмени та діячі культури представили коротку програму-«візитку», присвячену Росії і Сочі - столиці наступної зимової Олімпіади.
Висновок
Підбивши підсумки виконаної роботи, можна зробити наступні висновки.
Принципи, правила і положення Олімпійських ігор визначені Олімпійською хартією, основи якої затверджені Міжнародним спортивним конгресом в Парижі в 1894 році. Прийняття рішення за пропозицією французького педагога і громадського діяча П'єра де Кубертена про організацію Ігор за зразком античних і про створення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) стало значною подією в історії Олімпійського руху.
Згідно хартії Ігор Олімпіади «... об'єднують спортсменів - любителів всіх країн у чесних і рівноправних змаганнях. По відношенню до країн і окремим особам не допускається ніякої дискримінації за расовими, релігійними або політичними мотивами ... ». Ігри проводяться в перший рік олімпіади (4-річного періоду між Іграми). Рахунок олімпіад ведеться з 1896 року, коли відбулися перші Олімпійські ігри (I Олімпіада - 1896-1899 років). Олімпіада отримує свій номер і в тих випадках, коли Ігри не проводяться (наприклад, VI - в 1916-1919 роках, XII-1940-1943 роках, XIII - 1944-1947році). Символ Олімпійських ігор - п'ять переплетених кілець, що символізують об'єднання п'яти континентів в Олімпійському русі, т. зв. олімпійські кільця. Колір кілець у верхньому ряду - блакитний для Європи, чорний для Африки, червоний для Америки, в нижньому ряду - жовтий для Азії, зелений для Австралії. Крім олімпійських видів спорту, організаційний комітет має право за своїм вибором включити в програму показові змагання з 1-2 видів спорту, не визнаним МОК. У тому ж році, що і Олімпіада, з 1924 року проводяться Зимові Олімпійські ігри, які мають свою нумерацію. Місце проведення Олімпіади вибирає МОК, право їх організації надається місту, а не країні. Тривалість не більше 15 днів (Зимових ігор - не більше 10).
Олімпійський рух має емблему та прапор, які затверджені МОК за пропозицією Кубертена в 1913 році. Емблема - олімпійські кільця. Прапор - біле полотнище з олімпійськими кільцями, з 1920 року піднімається на арені Центрального стадіону на всіх Іграх. Девіз - «Citius, Altius, Fortius» («Швидше, вище, сильніше»).

Комментариев нет:

Отправить комментарий