Здорова спина


Здорова спина: вправи для бездоганної постави школяра
Правильна постава — це запорука здоров’я. І це не просто слова, адже порушення постави може спричинити серйозні збої в роботі внутрішніх органів та стати причиною такого захворювання, як сколіоз.
Процес формування постави починається в дитинстві й триває до 25 років, але є періоди, на які потрібно звернути особливу увагу. Дуже важливий етап — ранній шкільний вік, коли відбувається активний ріст хребта. Хочете знати, як сформувати бездоганну поставу своєї дитини?

Поговоримо про спинку

Слідкувати за поставою дитини потрібно з самого дитинства. Розкажіть малюку, що потрібно завжди тримати спинку рівно, щоб бути здоровим. Не припиняйте поправляти дитину, якщо вона нерівно сидить, горбиться, кладе ногу на ногу або сутулиться. Час від часу перевіряйте правильність постави: попросіть дитину стати до стінки — потилиця, лопатки, сідниці та п’ятки мають доторкатися до стінки. У такому положенні хребет випрямлений, але природній вигин зберігається — між стіною та спиною дитини щільно входить її кулак.

Що шкодить дитячій спинці?


Неправильне піднімання важких речей
Те, як дитина піднімає важкі речі з підлоги може негативно впливати на поставу. Важливо навчити дитину піднімати речі не вигинаючи спину. Стежте за тим, щоб малюк присідав, брав іграшку та вставав з нею, і ні в якому разі не нахилявся згорблюючись. 
Важкий рюкзак на одному плечі
Малорухливе дитинство
Помічали, як вигинається дугою спинка вашого малюка, коли він дивиться мультики або грає на телефоні чи планшеті? Діти наче «пірнають» в екран гаджету, і це негативно позначається на поставі.
Надмірна вага
Зайві кілограми збільшують навантаження на хребет.
Неправильне сидіння
Згорблення, лежання на столі, викривлення на один бік, зависока парта, низька парта — все це однаково шкодить дитячим спинкам.

Що корисно для ідеальної постави?

  1. Плавати.
  2. Займатися спортом.
  3. Ходити по кімнаті з книгою на голові.
  4. Робити ранкову зарядку.
  5. Виконувати вправи для профілактики порушення постави.

Щоб запобігти появі викривлення хребта, слідуйте таким принципам:
Правильний сон
Організація місця для сну має важливе значення. Для дітей шкідлива занадто м’яка постіль. В ідеалі, дитина має спати на в міру твердому ортопедичному матраці. Подушка повинна бути невеликою та низькою. Привчайте дитину змалечку спати на спині.

Рухливість
Малорухливий спосіб життя шкідливий для будь-кого, а для дитини й поготів. Заохочуйте малюка до активних ігор, а школяра запишіть у спортивні секції. Танці також позитивно впливають на поставу і крім того це весело, тому дошколята з радістю відвідуватимуть танцювальні школи.
Для ідеальної постави важливо зміцнювати м’язи спини, адже таким чином навантаження на хребет зменшиться.

Правильне взуття
Купуйте дитяче взуття зі супінатором та слідкуйте за тим, щоб малюк не вивертав ногу при ходьбі.

Контроль навантажень на спину
Цей пункт стосується школярів, адже малеча не носить важких сумок, а от із першим дзвоником постає питання рюкзаків та важких підручників.
Слідкуйте за тим, щоб навантаження було рівномірним, не дозволяйте дитині носити важкий рюкзак на одному плечі.
Лікарі радять вибирати ортопедичні рюкзаки, вони мають жорстку поверхню та адаптуються під вигини спини школяра. Ранець повинен бути не вище рівня дитячих плечей та не нижче тазової кістки. Бажано, щоб рюкзак фіксувався ремінцем на животі.

Правильні меблі
Останній пункт списку, та не останній за значенням фактор — це зручний дитячий стіл та стілець. Не купуйте меблі «на виріст». Краще звернути увагу на меблі — трансформери, вони дають змогу регулювати висоту під зріст дитини.

Комментариев нет:

Отправить комментарий